Jakie funkcje ma klimatyzator?

Jakie funkcje ma klimatyzator?

Coraz nowocześniejsze, o atrakcyjnym designie, energooszczędne, a co istotne – wielofunkcyjne. Klimatyzatory oferują ogrom korzyści w każdym miejscu – mieszkaniu, biurze, zakładzie oraz w wielu innych obiektach. Z tego względu mnóstwo osób się decyduje na klimatyzację, która jest stosowana… nie tylko do ochładzania powietrza. Jakie jeszcze funkcje ma to urządzenie i w czym tkwi jego fenomen?

Klimatyzacja – jaka jest jedna z głównych funkcji, o której możesz nie wiedzieć?

Chociaż klimatyzacja jest głównie kojarzona z chłodzeniem, ma jeszcze inną funkcję, która jest związana z regulacją temperatury. Mowa o… ogrzewaniu! Używanie klimatyzatorów z funkcją grzania jest nadzwyczaj proste, a w dzisiejszych czasach większość urządzeń oferuje wspomnianą możliwość.

Właśnie z tego względu klimatyzacja doskonale się sprawdza w celu dogrzewania pomieszczeń. Jest to szczególnie przydatne w okresach przejściowych. Nie każdy wie, ale jeśli w obiekcie głównym źródłem ogrzewania jest prąd elektryczny, zastosowanie klimatyzatora może zredukować pobór prądu nawet o kilkadziesiąt procent.

Ciepłe powietrze jest rozprowadzane efektywnie i równomiernie. Możliwość zaprogramowania temperatury przebiega bezproblemowo, samodzielnie więc decydujesz o tym, jakie warunki będą najlepsze. Co istotne, montaż klimatyzacji z funkcją grzania zlecony profesjonalistom nie trwa długo, a urządzenie pracuje cicho.

Klimatyzacja – jakie jeszcze ma funkcje?

Oprócz regulowania temperatury, klimatyzacja odpowiada również za:

  • wilgotność,
  • czystość,
  • i dystrybucję powietrza.

W tym pierwszym przypadku klimatyzacja obniża wilgotność do optymalnej wartości 40-60 proc. Są to najlepsze warunki dla człowieka, zarówno w domu, jak i biurze. Ponadto sprzęt pozbywa się szkodliwych zanieczyszczeń, pleśni, zarodników grzybów i alergenów, co przekłada się na zdrowie i dobre samopoczucie. Jak wiadomo, przebywanie w dusznych i zatęchłych pomieszczeniach jest destrukcyjne, warto więc zadbać o siebie i osoby w otoczeniu.

Montaż klimatyzacji hamuje wzrost zanieczyszczeń i zapewnia optymalne warunki w każdym obiekcie – szczególnie w zakładach pracy i biurach, gdzie wydajność pracowników jest kluczowa.

Przede wszystkim jednak, by spełniała swoje funkcje, musisz pamiętać o serwisie klimatyzacji. Przeglądy są zalecane dwa razy w ciągu roku, najlepiej na przełomie marca i kwietnia oraz w sierpniu. Profesjonaliści z NEW KLIMY oferują kompleksowe usługi z zakresu prac związanych z klimatyzacją w Gdańsku, Tczewie, Gdyni i okolicach – od montażu po serwis.